Síla znaku

Abyste mohli číst tyto řádky, bylo nezbytné za sebe řadit a seskupovat litery, písmena, fonty, nebo-li glyfy tak, aby vznikala slova a věty. Zapomeňte pro jednou na obsah, a zaměřte se na to, jak vlastně toto písmo vypadá. Ale počkejte s tím, prosím, až po přečtení rozhovoru s Tomášem Brousilem, Radkem Sidunem a Petrou Dočekalovou, kteří tvoří Suitcase/Briefcase Type Foundry – typografické studio, které vzniklo před čtrnácti lety. Budou u rozhovoru všichni – takhle totiž pracují.
Celý článek

Poslechnout sebe samu

Za těch několik let, co prodáváme tapety a pozorujeme zákazníky, jsme zjistili, že za nejúspěšnějšími a nejspokojenějšími nákupy stojí láska. Nedávno se nám takhle zamilovala Martina z Říčan. Tím vyvoleným byl vzor Enter-pin-enter. Martina se nám sama s ódou na tento vzor ozvala a připsala, jak nečekaně jí změnil život. Neodolali jsme a Martinu požádali o krátký rozhovor.
Celý článek

Kamera. Klapka: Léto.

Je nás dost, co milujeme ty dva luxusní měsíce, kdy svět kolem sebe můžeme vnímat přes kornout čokoládové zmrzliny. Léto je čas toulání a okouzleného pozorování, do nějž se zapojí všechny smysly. Je to čas kontemplace a představ. Léto totiž účinně zpomaluje čas, abychom měli kapacitu si v klidu svět znovu prohlédnout, poslechnout, osahat a ucítit jeho vůně. A taky nahlédnout do sebe.
Celý článek

1 2 3 5