Komu se tu bude stýskat?

Vytoužený okamžik začátku prázdnin je tu. I dospělí, co nikam neodjíždějí a budou plynule pokračovat v práci, to cítí. Jakoby v celém světě povolily struny, zavoní vzduch, všechno kolem letně zjihne. Dlouhatánské dny, vlídné měkké večery a noci, které končí zpěvem ptáků.
Celý článek

Zvládneme to sami?

Otázka, kterou slyšíme v našem obchodě denně: „Máme si objednat tapetáře, nebo to zvládneme sami?“ Odpověď není jednoznačná. Každá varianta má své klady i zápory. Dnes vám pomůžeme se rozhodnout.
Celý článek

Recepty z Hashashiry

Když jsme se před časem rozhodli založit blog, věděli jsme, že nebudeme psát jenom o tapetách nebo o tom, co v Lavmi děláme. Věděli jsme, že se s vámi chceme dělit o mnohem víc. Kolem nás je totiž tolik radostí a zajímavostí, že by bylo škoda si je nechat pro sebe. Věříme, že sdílená radost se násobí.
Celý článek

Co potřebuje miminko?

Lásku, něžnou náruč rodičů, pohádky, Juli… Kdo je Juli? Juli je kuřátko, které nám v Lavmi běhá po zdi, skáče po peřinkách, umí se s miminkem potulit, objevilo se na vlněném plédu, dokonce vám i posvítí. A kdyby jste nevěděli kolik je hodin, můžete se na něj obrátit. Někdy uteče a nechává za sebou pouze stopy…
Celý článek

Na sklence v Dynamu

Cesta městem mě vedla Pštrosovou ulicí. Nedalo mi, abych se nezastavil v Dynamu, restauraci, kterou jsme někdy před pěti lety vytapetovali. Jak to tam dnes vypadá? Mají ještě naše tapety? Zvědavě jsem vstoupil.
Celý článek

Zpomalit…

Miluju změnu. Díky ní se posouvám kupředu. Je pro mě základní hybnou silou, je vlastně životem samotným. I když se změnou občas nenaplní moje očekávání, baví mě to dobrodružství, opustit stereotyp a něco udělat jinak. A když změna, tak hned! To snad dá rozum.
Celý článek

Za sluncem

O inspiraci panuje zhruba taková představa: malíř uvidí lán slunečnic, a pak jej namaluje, spisovatel prožije prázdniny v Provence, a napíše o tom knížku, skladatel zaslechne hučení oceánu smíchané s křikem racků – vznikne symfonie. Jenže vždycky to takhle nefunguje. Většinou, se múza poflakuje kolem pracovního stolu daleko od slunečnicových i levandulových polí, daleko od oceánu.

Celý článek

Daleko i blízko

V tomhle babím létě můžete ještě sušit prádlo venku na sluníčku. Nám na šňůře visí utěrky z nové kolekce Umami. Trochu nad nimi kroutím hlavou. Než uschnou, tak se pokusím vysvětlit proč.

Celý článek

Dobrý den s Heroes

„První koho jsem potkal, byl zajíc Sam. Padl jsem na něj uprostřed noci před dveřmi do Babetiny pracovny. Nejdřív jsem myslel, že jde od Emmy, nebo od Bruna z pokoje. Jenže měl na nose Babetiny sluneční brýle a broukal si hlášku z Rádia 1 – a tohle rádio Babeta poslouchá. Zkrátka bylo jasné, že patří k ní. Ty jeho zubále se leskly v měsíčním svitu, brýle, modrá srst… a ta hláška o koze, co už mě neposlouchá… No, nebyla to obyčejná chvíle, povím vám,“ popisuje Jan, jak to bylo s Heroes na počátku.

Celý článek